5 vjeçari pi cigare dhe birrë në park lojërash

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-07-2016

0

5 vjeçari pi cigare dhe birrë në park lojërashFotot shokuese ku shihet një 5 vjeçar duke pirë cigare dhe pirrë në një park lojërash kanë tronditur përdoruesit e internetit në gjithë botën.

Në shikim të parë, fotoja duket normale pasi fëmija shihet i ulur në një makinë lodër, por kur e sheh nga afër, ajo është shumë larg realitetit, transmeton Bota Sot.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Shpiket akullorja që nuk shkrihet kurrë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-07-2016

0

Shpiket akullorja që nuk shkrihet kurrëNjë ekspert i ushqimit ka krijuar atë çfarë shumica e dëshirojnë gjatë verës – një akullore që nuk shkrihet.

Akullorja “Gastronaut”, mund të hahet në çfarëdo temperature, që do të thotë se edhe temperaturat më të larta nuk do të jenë problem për të.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Gara e çmendur ku pjesëmarrësit hanë speca të djegës, derisa qëndrojnë në ujë të ftohtë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-07-2016

0

Gara e çmendur ku pjesëmarrësit hanë speca të djegës, derisa qëndrojnë në ujë të ftohtë Disa gra dhe burra kanë marrë pjesë në garën e specave të djegës dhe fuçive me ujë të ftohtë, që është zhvilluar në Kinë.

Pjesëmarrësit e ‘Festës së Djegësisë dhe Akullit’, që është zhvilluar në Hangzhou të provincës Zheijang, kanë qëndruar në ujë të ftohtë derisa hanin perimet pikante, transmeton Telegrafi.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Burrë e grua rrihen me grushta në mes të Vlorës

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-07-2016

0

grujaSkenat e dhunës mes çifteve shqiptare duket se nuk kanë të ndalur në Shqipëri.

Këtë herë pamje mjaft të tmerrshme vijnë nga qyteti i Vlorës. Në mes të qytetarëve të shumtë që janë të pranishëm, ky çift në mesomoshë kanë nisur sherrin mes tyre dhe goditen me grushte e shqelma pranë një këndi lojërash.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Kujdes me telefonin në xhep. Ja çfarë mund të ju ndodh

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-07-2016

0

Kujdes me telefonin në xhep. Ja çfarë mund të ju ndodhNjë adoleshente zvicerane pësoi djegie të shkallës së tretë dhe plagë të thella në këmbën e saj të djathtë, teksa “smartphone” që mbante në xhep i shpërtheu në mënyrë të papritur dhe pa shkak.

18-vjeçarja Fanny Schlatter tashmë ka mbetur pa ndjesi në pjesën e dëmtuar të kofshës, pasi për arsye ende të paqarta, bateria e telefonit shpërtheu në xhepin e xhinseve, duke dëmtuar përveç të tjerave edhe nervat e kësaj pjese të trupit.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Ky është ishulli më i bukur në botë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-07-2016

0

Ky është ishulli më i bukur në botëPër të dytin vit radhazi, kjo parajsë ekzotike në Azi është votuar si ishulli më i mirë në botë.

Bëhet fjalë për ishullin Palawan në Filipin, që e ka fituar këtë çmim nga revista Travel+Leisure.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Adoleshenti shkatërron xhamin e makinës luksoze

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-07-2016

0

AdoleshentiNjë adoleshent në Britaninë e Madhe ka shkatërruar xhamin e një makine e cila kushton minimumi 190 mijë sterlina.

Djali ishte duke ecur në rrugë me skateboard kur makina tip McLaren vjen pranë tij dhe i bie bories ta hapë rrugën por djali nuk i ka përmbajtur nervat duke i përplasur skateboardin sipër xhamit të parë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg