Ja shperthimi me i pabesueshem vullkanik i filmuar!

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-09-2012

0

Geoff Mackley, bashkë me ekipin e tij, ishte i pari që ju afrua aq shumë një erozioni vullkanik.

Pa kostumin e nevojshëm në raste të tilla, është e mundshme t’i rezitohet nxehtësisë vullkanike vetëm për 6 sekonda, por vizita e tyre ka ndodhur për plot 40 minuta.

Ekspedita ndodhi në ishullin e Vanautus dhe ai që do të shihni në filmim është vullkani Marum.(giorn)

httpv://www.youtube.com/watch?v=DceHEBGVfj4

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Postoje tek Ngjarjet
  • Facebook
  • Digg

Komentoni këtë kuriozitet