“Miss Kina” duhet t’i ketë gjokset 20 cm largas

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-09-2012

0

Të jesh “Miss Kina”, përveç kritereve të njohura për një konkurs bukurie, duhet të plotësosh edhe një të padëgjuar deri tani: T’i kesh dy gjokset në një distancë prej vetëm 20 centimetrash larg njëri-tjetrit.

Një kriter absurd ky, i cili është marrë mjaft seriozisht nga organizatorët e këtij konkursi në vendin me popullsinë më të madh të botës, raporton noa.

Ndërkaq, në botën e internetit, ky kriter ka ngjallur mjaft reagime kundërshtuese, duke u konsideruar madje edhe si “idiot” dhe që nuk ka asnjë lidhje me bukurinë femërore si të tillë.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Postoje tek Ngjarjet
  • Facebook
  • Digg

Komentoni këtë kuriozitet