knoxvoice.com a brand can retain the same quality image

Posted by fisi | Posted in Kuriozitete | Posted on 31-10-2014

0

,knoxvoice.com

Relevant for me .I am the whole bookworm, own nothing about fashion moreover the Moncler. In order to keep my friendship smoothly, I purchase some information from the net. From it, I konw the moncler jacken times gone by. I was deeply shocked by they found their company blong them at yongth.i admir them, though had work, these kind of are successful thus. President and creative director Remo Ruffini said: “Our way for you to expand yes most concentrated way moncler outlet brand, a brand name can retain the same quality image, can grow up healthily.” Moncler sales 2009 reached 220 million pounds. The moncler jackets are a massive way maintain moderately hot on freezing days in the winter months,moncler jackets.

If you might be into fashion,moncler outlet, you conscious of the famous brand: Moncler. Moncler among the the top fashion brands in the world,ipropertyconnect.com, which has 50 regarding history.

Online shopping is ever more popular in the past several years. With the increasingly fast pace of life, after years of development,moncler outlet online bambini, the same as the shopping network has rapidly grown in to a tree for that tree. Not surprising the famous singer and actor provides a luxury online shopping.

After 80,90 like the pursuit of individuality, innovation,Piumini Moncler Italia, many of them are focus on appearance dressed some one,moncler outlet, and always pay attention to fashion information. Frequently like shopping for Moncler clothes,piumino moncler bambino, someplace you will see variety of trends, new items. a person told reporters another day he got a new bright color of your new men. “In the past men can there be any light-colored, basically black, brown.

Take buying cheap moncler a good example, by analyzing the entire new fashion trends,giubbotti moncler, one now no longer needs to depend solely on internet sites of these high street fashion brands. Internet has permitted to various Moncler clothing to reach consumers internationally. If you happen buyer moncler,giubbotti moncler, an individual are this particular type of lucky guy for my vision.

These some of the styles and you’ll find quite a few far more to discover if you wish to have any assortment to select. Decide on your model and define yourself. You are meant to be exclusive with your dressing also due into the fact an individual measured and assessed however you clothes,moncler jackets onlin. So assume moncler and remain distinctive.

In this fashion world, you want monlcer like a must adornment. In addition, the jackets need to have the regarding keeping the body warm, specifically in some cold regions,moncler outlet jackets, where bitterly cold winter tends to bring so much trouble on the local people in the room. Under such circumstance,piumini moncler uomo offerte, many individuals to wear thick and heavy jackets to help keep normal body temperature,moncler outlet 2014, producing look like “rolling balls” on the snow. Men and women care about their appearance, so they really desire a jacket which not only keeps you warm, likewise looks fashionable. That must be moncler jackets.

With the development of these years,moncler for sale, moncler coats stand close to the latest fashion again. It becomes more bright-colored and magnificent. No matter of the down jackets designed with Balenciaga possibly Spy bags with Fendi, both showed the perfect of Moncler. Moncler finds his wide development space in cooperating with Junya Wsatanabe and Beams etc. fashion brand.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Përse Alienët janë jeshil ?

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-09-2014

0

alienëtKush vendosi që Alienët të jenë me ngjyrë jeshile ? Për ta zbuluar duhet që të kthehemi shumë vite pas në kohë.

Prezantimi i parë me alienët ka qënë në romanin fantastiko-shkencor të Edgar Rice Burroughs me titull ” Nën hënën e Marsit ” në vitin 1912. Në këtë roman autori gjatë të tjerave na tregon dhe për disa qënie humanoide me ngjyrë jeshile dhe me përmasa ndryshe nga ato njerëzorë.

Autori me prezantimin e alienëve në këtë mënyrë ka dashur që të ngjall pak frikë në roman kundrejt humanoidëve të planetit Mars.
Në ato vite nuk ishte përfolur akoma për ndonjë specie tjetër në sistemin tonë diellor dhe për këtë arsye Edgar Rice Burroughs në romanin e tij u mundua që të paraqistë një krijesë tjetër e cila jetontë në planetin Mars dhe që shumë shpejt pritej që të pushtonin token. Por ky fakt mbeti thjeshte një roman fantastiko-shkencor. Ky ishte dhe momenti i parë që njerëzimi u vu në kontakt me disa supozime për krijesa te tjera në sistemin tonë djellor.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

12 ngjyrat simbol dhe historitė e tyre tė pabesueshme

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 11-09-2014

0

tenisPėrse topi i tenisit ėshtė i verdhė ? Qė kur bluzat e mjekėve janė tė bardha ? Po bluzat e kirurgėve janė jeshile ?
Kush i vendosi kėto ngjyra dhe pse ?

Janė shumė pyetje te cilat kėrkojnė pėrgjigje me ngjyrat e materialeve tė cilat ne i prekim ēdo dite.

Ngjyrat sot i shohim ne ēdo gjė qė ne prekim apo kemi afėr. Nė disa raste me anėn e tyre pėrcaktojme dhe objekte tė cilat mund tė jenė nė njė distacė mė tė largėt apo jashtė shikimit tonė ( si prsh dritat e semaforėve etj)

Pse ngjyra jeshile nė lapsa ėshtė mė e pėrdorshme ?
Ky fakt e ka zanafillėn e largėt ne vitin 1890 ku fabrika e lapsave nė Los Angelos vendosi qė kjo ngjyrė ėshtė mė e forta pėr syrin e njeriut dhe qė bie mė shumė nė sy gjatė shėnimeve qė ne bėjmė.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

453 piercings në trup

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 10-09-2014

0

Rolf-Buchholz31Të gjithë ne i pëlqejmë piercing por të kesh 453 të tilla në trup është e paimagjinueshme. Rolf quhet burri i cili për shumë vite ka thyer rekord duke bërë një numër shumë të madh piercing nëpër trup.

Së fundmi ai është ndaluar në aeroportin e Dubait për arsye sigurie. Ai kishte mbërritur në Emiratet e Bashkuara për të mbajtur një shfaqje në një klub nate. Është e jashtëzakonshme se ku mund të shkojë fiksimi i njerëzve.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Bunolos fshati i mbuluar me domate

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 08-09-2014

0

Në një fshat mjaft të njohur tashmë të Spanjës i cili quhet Bunolos zhvillohet lufta me domate. Ky fshat që ndodhet në afërsi të valencias një ditë në vit zgjohen me mendimin se do të luftojnë me domate, dhe do të jetë një ditë e paharrueshme.

Më shumë se 20,000 njerëz hodhën 130 ton domate të pjekura në luftën më të madhe në botë me domate, që mbahet çdo vit në këtë cep të Mesdheut.

Për më tepër shikoni fotot të cilat të mrekullojnë:

domate domate 2domate 1   domate 4 domate 5 domate 6 domate 7domate 3

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

5 Gjërat që duhet të dini për Indinë

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 05-09-2014

0

india India ka 1 Miliard e 237 milion banorë. Sipas një studimi nga SHBA mendohet që në vitin 2028 popullsia e Indisë do të jetë rreth 1 Miliard e 450 milion banorë që do ta bëjë vendin e parë në botë për nga popullsia.

Demografia e Indisë ka një rekord në vete. Lëvizjet e popullsisë nga fshati në qytet zënë vëndin e parë në botë. Në zgjedhjet e fundit elektoralë në Indi kanë votur 553.8 milion persona.

Cdo ditë ne Mumbai dorëzohen 200,000 vakte dreke vetëm nga shpërndarësit e ushqimit me biçikleta

Populli indian është populli më i ri në botë me një mesatare 26 vjeç për person. Duke e krahasuar me vendet e tjera të botës po ashtu edhe Japoninë që ka një mesatare 48 vjeç për person ( i cili është dhe shtëti më i vjetër në botë ) India zë vëndin e parë për popullsinë më të re në botë.

Me 1100 filma të prodhuar në vit India zë vëndin e parë në botë për prodhimet kinematografike, e ndjekur nga Nigeria dhe SHBA . Vetëm në Mumbai prodhohen rreth 200 filma në vit. Kjo është një mesatare shumë e lartë e krahasuar me vendet e tjera të botës.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Ju ndodh edhe ju të keni parandjenja? Ja disa info pse ndodhin…

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 03-09-2014

0

ndjenjaKjo ndodh me të gjithë në kohën kur mendojmë për një mik apo të dashurit tanë dhe bie telefoni, apo kemi parandjenja se diçka do të ndodhë dhe ndodh vërtetë. Ky është fat apo përceptim që ka të bëjë me parandjenja paranormale ?

Rastet paranormale ndahen në dy kategori kryesore: Psychokinesis që do të thotë kur objektet lëvizin ose përkulen në mëndjen tone dhe Përceprimi ekstra shqisor i cili ka të bëjë me mendimet mbi njerëzit apo situata e caktuara të cilat ndodhin në një vënd dhe kohë të caktuar.

Çfare është fenomeni paranormal?
Fenomeni paranormal është shkëmbim informacioni ndërmjet dy pjesëve të trurit pa përdorimin e organeve shqisore, shikim në distancë që ka të bëjë me marrjen e informacionit në lidhje me një përson apo objekt të caktuar, aftësia për të parashikuar ngjarje që mund të ndodhin në të ardhmen. Këto janë akoma në faza verifikim dhe asgjë nuk është e verifikuar.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg