Gjithçka që nuk e keni ditur për djathin!

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Djathi më i madh i prodhuar deri më tani ishte 26 ton. Në botë janë rreth 2 mijë lloje të djathit në botë, ndërsa mocarela është më i konsumuari.

Grekët konsumojnë më së shumti djathë në botë; Ata hanë mesatarisht 27,3 kg djathë për person në vit.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

As Donald Trump nuk i shpëton ‘Despacito’-s

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

“Despacito” është hiti i kësaj vere dhe ndonëse mund të mos jeni dakort me të, kënga e Luis Fonsi dhe Daddy Yankee ka pushtuar çdo radio si edhe “Youtube.”

Askush nuk mund t’i shpëtojë asaj, madje as edhe presidenti i SHBA, Donald Trump.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Koleksionuesi i kartmonedhave

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Në Shirok të Suharekës është një person i cili koleksionon banknota.

Ai, ato ka arritur ti mbledhë nga e gjithë bota, transmeton Klan Kosova.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Çanta me pluhur të Hënës shitet për 1.8 milion dollarë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Një çantë që ka përdorur astronauti amerikan, Neil Armstrong, për të mbledhur mostrat e para nga Hëna, është shitur në një ankand në Nju Jork për 1.8 milion dollarë, shkruan REL.

Çanta nga misioni Apollo 11, i vitit 1969, është blerë nga një ofertues anonim në shtëpinë e ankandeve Sotheby.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Gjen një valixhe në bodrumin e shtëpisë, gati e lëshoi zemra kur e hapi

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Një 35 -vjeçar ka qenë duke bërë punime në shtëpinë e tij ku ka zbuluar një valixhe të vjetër në bodrumin e shtëpisë.

Shtëpinë prindërit e kishin blerë para 40 vitesh dhe nuk e kishte menduar se do të gjente diçka të tillë. Lajmi është bërë i ditur nga portali Imgur.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

4 vjeçarja që flet 7 gjuhë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Bella Devyatkina një vajzë nga Rusia, ka një aftësi që po ua merr zemrën të gjithëve.

Ajo ka aftësi të jashtëzakonshme dhe mund të konsiderohet gjeni. Ajo është vetë 4 vjec, por flet 7 gjuhë rrjedhshëm.
Devyatkina ka marr pjesë në një talent shou në Rusi, ku ka shpalosur aftësitë prej gjeniu.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Ja pasojat kur e përdorni telefonin në rrugë dhe veturë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 20-07-2017

0

Përveç faktit që në shumë vende, përdorimi i telefonit në timon është i rrezikshëm dhe i dënueshëm, një tjetër fenomen vjen në vëmendje.

Telefoni të shpërqendron jo vetëm kur je në timon, por edhe kur ecën.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg