Zukenberg prezanton realitetin virtual, Samsung Galaxy S7

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 27-02-2016

0

Zukenberg prezanton realitetin virtual, Samsung Galaxy S7Është portreti më i famshëm në botë, absolutisht unik me një T- shirt që gjithmonë duket e njëjta, dhe madje kur kaloi thuajse papritur afër platesë, askush nuk e vuri re, pasi të gjithë të pranishmit kishin vënë pajisjet Samsung të teknologjisë Oculus, në pronësi të Facebook.

Zuckerberg ka vendosur të japë gjithçka për realitetin virtual, edhe pse objektet të paktën të para nga imazhet duken shqetësuese.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Pekini më shumë miliarderë se Nju Jork-u

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 27-02-2016

0

Pekini më shumë miliarderë se Nju Jork-uNjë raport i ri i hartuar nga kompania “Hurun” me bazë në Kinë tregon se Pekini ka lënë pas Nju Jorkun për sa i përket numrit të miliarderëve. Sipas raportit, në kryeqytetin kinez jetojnë 100 miliarderë, ndërsa në Nju Jork 95.

Ndërsa Shangai, qendra e tregtisë në Kinë, renditet në vend të pestë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Pylli i magjepsur japonez në një film horror

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 27-02-2016

0

Pylli i magjepsur japonez në një film horrorÇdo vit autoritetet japoneze heqin duzina trupa të varur nga një pyll i vetëm, por të tjerë mund të qëndrojnë të pazbuluar për vite me radhë.

Bimësia është aq e dendur në pyllin Aokigahara, në këmbët e malit Fuji, Japoni, sa është fare e lehtë të gllabërohesh nga gjelbërimi dhe të zhdukesh përgjithmonë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

E shpëton shokun me një ‘puthje’

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 27-02-2016

0

E shpëton shokun me një ‘puthje’ Ky është momenti prekës kur një zog i vogël mundohet të shpëtojë jetën e mikut të tij duke u përpjekur ta risjellë në jetë pasi u përplas me një dritare.

Videoja e realizuar në Arabinë Saudite është postuar në LiveLeak nga personi që filmoi gjithë skenën. Njëri nga zogjtë, duke fluturuar u përplas me një dritare dhe u rrëzua në tokë pa shenja jete.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Momenti shokues kur rinoçeronti godet makinën me turistë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-02-2016

0

Momenti shokues kur rinoçeronti godet makinën me turistëRinocenti sulmon një makinë, ky është rezultati i arritur teksa disa turistë shkuan për vizitë në parkun në Namibi.

Kjo video është bërë nga një 48 vjecare teksa shihet aty makina e parë si objektivë kryesore, shkruan Mail Online.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Bananet po injektohen me virusin Hiv dhe Aids?

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-02-2016

0

Bananet po injektohen me virusin Hiv dhe Aids? Mediat botërore së fundmi po qarkullojnë një lajm të frikshëm që ka të bëjë më një shqetësim lidhur me konsumimin e bananeve. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka shprehur shqetësimin se janë gjetur afro 1 milion banane të injektuara me virusin HIV-AIDS.

Nga disa prova të gjetura në fusha të ndryshme të mbjelljes është vlerësuar se mund të ketë mbi 2 milionë banane të infektuar të shpërndara në pjesë të ndryshme të kontinentit të Amerikës Jugore.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Sherr i çmendur në Turqi, shtyp me traktor familjen rivale

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-02-2016

0

Prej 15 vitesh dy familje në krahinën turke Kastamoni, Demirtas dhe Ozbay, kanë qenë në konflikt për shkak pronësie dhe një rruge që kalon aty. Në një video të publikuar së fundmi, shihet përleshja e ashpër mes pjesëtarëve të dy familjeve, mes të cilëve ka gra dhe fëmijë. Konflikti për pak sa nuk u kthye në tragjedi kur Erdal Demirtas mori traktorin dhe mori përpara makinën dhe personat që ishin para saj. Nga sherri pati të lënduar, por fatmirësisht nuk pati viktima. Ngjarja ka ndodhur 25 korrikun e vitit të shkuar, por ngjarjet janë publikuar tani, ndërsa drejtësia turke ka nisur edhe procedimin penal.Prej 15 vitesh dy familje në krahinën turke Kastamoni, Demirtas dhe Ozbay, kanë qenë në konflikt për shkak pronësie dhe një rruge që kalon aty.

Në një video të publikuar së fundmi, shihet përleshja e ashpër mes pjesëtarëve të dy familjeve, mes të cilëve ka gra dhe fëmijë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg