Shefi dhe sekretarja, kontratë për seks javor

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 20-12-2013

0

shefi-dhe-sekretarja-kontrat-euml-p-euml-r-seks-javor_hdSeks katër herë në muaj në këmbim të shumës prej më shumë se 30 mijë eurove në vit – ky është thelbi i kontratës që Luigi De Fanis, komisioner në Departamentin e Kulturës në rajonin e Abruzzo, kishte firmosur me sekretaren e tij, Lucia Zingariello.

Tarifës i janë shtuar dhe 1.200 euro në muaj, që simpatikja 34-vjeçare i merrte si pagesë të punës së saj të zakonshme si sekretare politike e PDL-së.

Skandali i zbulimit të ekzistimit të një kontrate mes një zyrtari vendor italian me sekretaren e tij, ku bëhej fjalë për pagesë ekstra për ofrimin e seksit ka pushtuar mediat e atjeshme. Kontrata u gjet nga një kontroll i policisë dhe në të shkruhej se pranohej që për katër herë marrëdhënie intime në muaj, sekretarja të përfitonte pagë mujore prej 3.000 eurosh në këmbim të seksit.

Ndërkohë vajza paguhej dhe me 1.200 euro në muaj për punën e saj të zakonshme si sekretare politike e PDL. Policia arrestoi komisionerin dhe sekretaren e tij personale, si dhe dy punonjës të tjerë në rajonin e Abruzzo me akuzën për grabitje, mashtrim i rëndë dhe përvetësim, njofton Shekulli

Por sekretarja ka mohuar ta ketë nënshkruar me dëshirën e saj këtë kontratë. Ajo thotë se ishte e detyruar nga shefi i saj, i cili nga një sanitare, puna që bënte më parë, e ngriti në detyrën e sekretares. Ndërkohë vajza shton se e pranoi punën për shkaqe financiare pasi në atë periudhë kishte nënën të sëmurë dhe kishte shumë nevojë për para.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Indi, gruaja lind 10 fëmijë njëherësh

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 19-12-2013

0

indi_423425Kjo është cilësuar si rekord në Indi. Një 28 vjeçare ka lindur njëherësh 10 fëmijë. Lajmi bëhet i ditur nga shërbimi i lajmeve indo-aziatik.

Ajo lindi 9 nga 10 fëmijët e saj, para se të mbërrinte në spital, ndërsa të 10-in e solli në jetë në spital.

Doktorët bëjnë të ditur se asnjë nga fëmijët nuk mbijetoi. Sipas tyre ilaçet për ngjizjen e fëmijëve ndikuan në këtë shtatzëni të shumëfishtë.

“Dukej se nuk ishte një formë normale e shtatzënisë”, u shpreh Dr. Sumitra Yadav. Ndërkaq lindja e 10 fëmijëve njëherësh cilësohet shumë e rrallë, megjithëse janë raportuar edhe lindje të tjera të shumëfishta. Agjencia e lajmeve “Xinhua” citon një doktor që deklaron se marrë pjesë në lindjen e 15 fëmijëve njëherësh nga grua 35-vjeçare në vitin 1971.

Megjithatë aktualisht Nadya Suleman mban titullin e rekordeve Guinness, pasi në vitin 2009 solli në jetë 8 fëmijë dhe që të gjithë janë gjallë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Polici ia dhuron xhemperin të pastrehut

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 16-12-2013

0

polici-ia-dhuron-xhemperin-t-euml-pastrehut_hdNjë fotografi që tregon një polic duke ia dhuruar xhemperin një të pastrehu në rrugët e New Yorkut, është shpërndarë mijëra herë në rrjetet sociale.

Polici Carlos Ramos ishte duke patrulluar në rrugët e qytetit dhe kur e pa të pastrehun Robert William që kishte të ftohtë, vendosi t’i adhuronte xhemperin e tij dhe për këtë gjest është bërë polici më i famshëm në SHBA këto ditë.

“E shihja që kishte të ftohtë dhe puna ime është që t’i ndihmoj. Nuk kishte xhaketë, ndërsa jashtë ishte shumë ftohtë”, ka thënë Ramos për New York Daily News.

Fillimisht, i pastrehu kishte refuzuar ndihmën e policit 29-vjeçar, por pas disa minutash u bind që ta merrte xhemperin.

“Këtë e bëj çdo ditë. U ofroj kafe, ushqim, pije…”, ka shtuar polici.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

“James Bondi është një alkoolist impotent”

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-12-2013

0

ldquo-james-bondi-euml-sht-euml-nj-euml-alkoolist-impotent-rdquo_hdAgjenti i famshëm sekret, James Bond, në jetën reale do të ishte i varur nga alkooli, impotent dhe shumë pranë vdekjes nga sëmundjet që lidhen me konsumimin e madh të alkoolit.

Mjekët britanikë i kanë analizuar romanet e Ian Flemingut (në të cilat bazohen filmat) dhe kanë ardhur në përfundim se sasia e alkoolit, të cilën agjenti sekret e fut në organizëm është mesatarisht një shishe e gjysmë në ditë.

Ekspertët kanë lexuar 14 romanet e Flemingut dhe e kanë numëruar secilën pije që e ka pirë Bondi. Duke u bazuar në këtë, ata thonë se Bondi është një njeri që në asnjë moment nuk duhet t’i besohet çaktivizimi i bombave nukleare.

Nga ajo që thuhet në romane, duke përjashtuar 36 ditët që ai ka qenë i burgosur, në spital ose duke u mjekuar, në organizmin e tij ka futur 1.150 njësi alkooli brenda 88 ditësh që përkthehet në pesë vodka-martini në ditë (që është katër herë më e lartë se sasia maksimale e lejuar e alkoolit për meshkujt në Mbretërinë e Bashkuar).

“Edhe pse e kuptojmë presionin shoqëror që çon drejt konsumimit të alkoolit gjatë punës me terroristët ndërkombëtarë dhe bixhozxhinjtë e nivelit të lartë, do ta këshillonim Bondin që të ketë kujdes me sasinë e alkoolit që konsumon”, thonë mjekët.

Bondi ka probleme edhe me vozitjen në gjendje të dehur. Në filmin “Casino Royale”, ai është përfshirë në një ndjekje automobilistike pasi ka konsumuar 39 njësi alkool.

“Aftësitë që tregohen në romane nuk janë në përputhje me aftësitë fizike, mendore dhe seksuale, që do të duhej t’i kishte personi që pi sasi aq të mëdha alkooli”, thuhet më tej në analizën e mjekëve.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Bëhet i pasur duke shitur… ajër

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 09-12-2013

0

b-euml-het-i-pasur-duke-shitur-aj-euml-r_hdNjë student francez ka fituar mijëra euro duke shitur kanaçe me ajër të freskët.

Antoine Deblay vendosi të ofronte nga 250 mililitra ajër në qytetin e tij Montcuq që gjendet në jugperëndim të Francës.

22-vjeçari për herë të parë e publikoi idenë në ueb-faqen financuese “KissKissBankBank” dhe u befasua kur përfitoi rreth 800 euro nga investimi i tij.

Pastaj ai krijoi një faqe të veten në internet dhe filloi të ofronte produktin ‘100% bio’, ndërsa një kanaçe prej 250 ml (“Air de Montcuq”) e shiste për 5.5 euro (së bashku me tarifën postare).

Vetëm brenda tri javësh ai mori mbi një mijë porosi.

“Ajri i Montcuq është qind për qind organik, ju ndihmon në thellësitë e qytetit për të freskuar idetë. Është ideal kur keni nevojë për frymëzim kreativ”, ka thënë Deblay.

Ai e ka kufizuar shitjen vetëm deri 10 litra në javë, prandaj blerësit duhet të shpejtojnë me porositë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Pushohet nga puna se i fshiu duart për pantallonash

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 07-12-2013

0

pushohet-nga-puna-se-i-fshiu-duart-p-euml-r-pantallonash_hdNjë menaxhere në një restorant të ushqimit të shpejtë në Iowa të SHBA-ve e ka humbur punën pasi një kliente postoi foto të saj duke përgatitur zbathur ushqimin dhe duke fshirë për pantallonash duart e djersitura.

Sipas Des Moines Register, 31-vjeçarja Melinda Halvorsen është pushuar nga puna pasi Danielle Tiesmessen postoi foton në Facebook.

“Kjo grua po përgatit ushqim pa këpucë, pa doreza dhe pa uniformë. Kur djersinte, i fshinte duart në pantallona dhe nuk i lante. Kërkova të flisja me menaxherin dhe u shokova kur mora vesh se ajo ishte menaxheri. Më foli shumë keq pasi unë e kritikova për mënyrën si punonte”, shkroi Danielle në përshkrimin e fotos, ndërsa transmeton Top-Channel.

Në fakt, Melinda po përgatiste ushqim për vete kur Danielle e fotografoi, por kjo nuk e shpëtoi atë nga largimi nga puna.

Pronarja Linda Johnson ka theksuar se puna në restorantin e saj ka rënë për 25 për qind që nga dita kur ndodhi ky incident me menaxheren.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

U prezantua si bos i mafisë që të hante falas

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 05-12-2013

0

u-prezantua-si-bos-i-mafis-euml-q-euml-t-euml-hante-falas_hdNjë italian është arrestuar pasi i kishte thënë baristit se është bos i mafisë, në mënyrë që të merrte ushqim dhe pije falas.

Ubaldo Citarella me ditë të tëra kishte ngrënë ushqim pa pagesë duke thënë se ishte një bos i klanit Camorra.

52-vjeçari nga qyteti jugor Salerno ka ngrënë dhe ka pirë si një bos i vërtetë dhe është larguar pa falënderime.

Ai madje e kishte bërë shumë real tregimin e tij duke lënë një shishe me benzinë jashtë lokalit kur i ishte kërkuar që të paguante.

Megjithatë, baristi u mërzit nga abuzimet e vazhdueshme dhe e paraqiti në polici dhe pastaj policët e arrestuan.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg