Nëna katile flak në plehra të porsalindurin si mbeturinë, ja ç’bëri qeni endacak kur e pa!

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 18-07-2017

0

Në fund të vitit të kaluar në Arabinë Saudite u filmua në video një ngjarje që ka tronditur botën.Historia flet për një nënë të pashpirt e cila sapo i kishte dhënë jetë një foshnjeje që më pas do e hidhte në koshin e plehrave si një mbeturinë.

Foshnja kishte akoma në bark kordonin umbilikal dhe ishte shumë i brishtë sa dukej sikur do thyhej.Fatmirësisht një qen endacak i cili kërkonte për ushqim në kazanin e plehrave e pa foshnjën dhe e mori në gojë duke e lënë tek parvazi i shtëpisë më të afërt që pa.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

19-vjeçarja fiton dy herë lotarinë brenda javës, ja shuma marramendëse

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 16-07-2017

0

Të gjithë personat që luajnë nëë lotarisë shpresojnë gjatë gjithë jetës që t’iu bjerë bileta fituese. Por një 19-vjecare nga Arizona, SHBA ka qënë me fat dy herë me biletat fituese.

Fitorja e pare e Rosa Dominguez ndodhi ,kur 19-vjeçarja ishte duke shkuar me makinë në shtëpinë e saj në Arizona.Ajo ndihej me fat, kështu që vendosi të ndalonte në një stacion benzine dhe të blinte një gërvishtëse.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Kur nxënësit i bëjnë kurthën profesorit

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-07-2017

0

Disa nxënës kanë i kanë bërë një shaka të keqe profesorit të tyre.

Mbi figurën e organit gjenital mashkullor të vizatuar me marker të përhershëm, ata kanë vizatuar një mace, të cilën në momentin që profesori e fshinë, i del diçka jo shumë e këndshme.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Klienti i acaruar me shërbimin e bankës ruse, u sjell atyre valltare

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-07-2017

0

Një konsumator banke është nervozuar ashpër ndaj shërbimit që i është bërë në një bankë ruse.

Si rezultat i shërbimit të “dobët” në këtë bankë ai ka sjellur dy vajza valltare në shenjë proteste ndaj shërbimit që i është bërë klientëve të bankës në fjalë, shkruan Indeksonline.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Gjërat tipike që bën çdo shqiptar

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-07-2017

0

Me siguri të gjithë e gjeni veten tek lista e veprimeve apo preferencave më tipike që në përgjithësi bën çdo shqiptar, i pasur apo i varfër.

Pak mund t’i thonë jo byrekëve me gjizë të shoqëruar me dhallë. Në çdo familje ka dhjetëra qese plastike që përdoren për ushqime, rroba, për të mbajtur sa e sa qese të tjera po ashtu.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Brenda jetës së fëmijëve të pasur të Dubait

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Prej kafshëve shtëpiake ekzotike, veturave luksoze dhe shtëpive miliona dollarëshe, jeta e fëmijëve të pasur të Dubait duket si një luks i paimagjinueshëm për shumicën e njerëzve.

Në Dubai më shumë se 1000 persona kanë vlerë prej 30 milionë dollarë, dhe fëmijët e tyre duket se janë ata të cilët e shijojnë këtë luks më së shumti. “Dubais Rich Kids of Instagram”, është një profil në rrjetin social Instagram, ku shfaqet jeta e këtyre fëmijëve, të cilët nuk ngurrojnë të shfaqin jetën e tyre të rrethuar nga luksi i shfrenuar.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Dëmet që mund t’i shkaktojë kravata

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Kravata është shumë e rëndësishme për punën në zyrë, në rastet e prezantimeve apo në takime që kanë vlerë.

Por, nëse mbahet shumë e ngushtë, kravata ul fluksin e gjakut që shkon në tru dhe rrit presionin e brendshëm në sy, duke shkaktuar kështu dhimbje kronike të kokës, shqetësime në veshë dhe pamje jo të qartë, transmeton Klan Kosova.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg