Puthja në veturën kushtone 500 euro

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

Pushimet verore në Itali mund të bëhen jashtëzakonisht të shtrenjta dhe me shije të hidhët, pasi që edhe këtë sezon veror vazhdohet aprovimi i ligjeve më absurde të mundshme, ndërsa tani puthja në veturën e juaj do t’u kushtonte hiç më pak se 500 euro.

Pos puthjes në veturë, në vendin e quajtur Trapani, në perëndim të Sicilisë, ndalohet lëpirja e akullores në rrugë. Në Eraclean veneciane ndalohet rreptësishtë gropimi i rërës në plazh, ashtu si ndërtimi i skulpturave të ndryshme në të.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Vrau vajzën pasi e futi në lavatrice

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

Një japoneze 34 vjecare ka tmerruar gjithë vendin e saj, madje historia e dhimbshme e fëmijës së saj ka dalë edhe jashtë kufijve duke bërë xhiron e botës.

Ajo akuzohet se ka vrarë muajin e shkuar fëmijën 5 vjecar. Junko Egashira ka pranuar vetë se e ka mbyllur vajzën në lavatrice për të paktën 3 here duke e mbajtur të burgosur 2-3 orë rresht.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Vdes njeriu më i shëndoshë në botë

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

Njeriu më i shëndoshë i Rumanisë që peshonte rreth 400 kilogramë ka vdekur dje në Bukuresht, i shtruar për probleme me veshkat dhe obezitet të rëndë.

I shtruar për dy muaj, Cristian Capatanescu (54 vjeç dhe 1,84 metra i lartë) ishte dobësuar 40 kilogramë, por zemra dhe mushkëritë e tij ishin shumë të dobta.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Dreri shkon në supermarket

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

I nxehti ka përfshirë edhe Norvegjinë. Vapa është aq e madhe sa që një dre në kërkim të një vendi më të freskët, ka hyrë në një dyqan ushqimesh dhe është drejtuar në sektorin e freskueseve.

Personat që ndodheshin në ndërtesë janë frikësuar nga klienti i pazakontë i dyqanit.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Motër e vëlla në dashuri , rrezikojnë burg nëse bëjnë seks

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

Nuk ka dashuri platonike midis Nick, 30 vjeç dhe Daniele, 25, megjithëse janë motër e vëlla, përderisa kanë një nënë, por baballarë të ndryshëm. Megjithatë ja që ndjenja që ndajnë të dy është ajo e zakonshmja, mes një burri dhe nje gruaje.

Vetëm se sherifi i kontesë skoceze Kirckaldy, i ka paralajmëruar ligjërisht dy vjet më parë për të mos kryer marrëdhënie. Gjithsesi, të dy vazhdojnë të jetojnë në kontakt të afërt e madje tani kanë shkuar edhe të bashkëjetojnë me njëri-tjetrin në Glenrothes.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Një pjatë sushi 2 mijë euro

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

Tashmë një pjatë sushi mund të kushtojë 2 mijë euro dhe përbërësit e saj janë në mënyrë unike.Kjo pjatë vjen nga kuzhina japoneze dhe është ideja e shefit të kuzhinës nga Filipinet, Angelito Araneta, i cili krijoi këtë gjellë në një restorant në Manila.

Sushi është i mbështjellë me ar dhe i zbukuruar me diamante 24 karat ku në sajë të këtij dekorimi të veçantë pjata kushton 2 mijë euro.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Toka goditet nga zhdukja ne mase cdo 27 milione vjet

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2010

0

Per te pakten 500 milion vitet e fundit, sipas astrofizikantit ne universitetin e Kansas Adrian Melott, dhe nje palaeontologjisti ne institutin Smithsonian Richard Bambach, ka patur nje zhdukje cdo 27 milion vjet.

Zhdukja periodike ne mase eshte sugjeruar edhe me pare dhe eshte sugjeruar qe do te thote qe Dielli ka nje komshi te erret gjigand qe ben orbite rreth tij cdo 27 milion vjet , cdo here duke hedhur nje dush kometash jashte ‘Oort Cloud’ dhe ato kometa shkojne e perplasen ne Toke.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg