Hajduti më i pa fat në botë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Mori gjithçka që gjeti në një “Range Rover” të parkuar, i cili ishte lënë i hapur, por arratia e tij nuk shkoi më shumë se 5 sekonda.

Jake Nedd ishte duke lëvizur me biçikletë kur pikasi objektivin e tij për të vjedhur, një “Range Rover” të parkuar në një rrugë në Fulham të Angli.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Bota kontrollohet nga disa individë, këto janë 6 sekretet që na fshehin

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Edhe personi me i thjeshte ne bote e di se bota kontrollohet nga disa individe. Disa prej tyre thone se jane familjet e pasura, disa thone se jane organizata sekrete me pjesetare qe funksionojne si krahet e djathte te presidenteve, madje disa thone se jane edhe aliene te fsheur, shkruan standard.al.

E verteta eshte, se pavaresisht kush jane, 99% e popullsise se Botes eshte e udhehequr nga 1%, dhe ka gjera per te cilat ky 1% eshte i kenaqur qe 99%-shi te mos i marre vesh asnjehere.Mirepo njerezit qe kane njefare njerezilleku ne zermat e tyre, kane arritur te nxjerrin disa informacione. Keta jane ata njerez qe i shohin gjerat ashtu sic jane, dhe kane arritur te dallojne disa teori konspiracioni, dhe me pak logjike, kane zbuluar te verteten ne to, e cila mbahet e fshehur per 99% te popullsise.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Jeta luksoze e krijuesit të ‘Snapchat’

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Jeta është e mirë për Evan Spiegel. Spiegel ka një jetë fantastike që nga lansimi i një prej rrjeteve sociale më të përdorura në botë, ‘Snapchat’.

Aksionet e Snap-it janë rritur ndër vite, një vlerë neto që për Spiegel endet rreth 4 miliardë dollarë, duke e bërë atë një ndër 26 vjeçarët e paktë miliarderë në botë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Alienët mbi Rusi?!

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Një video e çuditshme është filmuar mbi rajonin Yakutia në Rusi, pamjet e së cilës hedhin dyshime për një UFO.

Një person i quajtur Semyon, i cili ka publikuar edhe pamjet e çuditshme pretendon se: “Një objekt i paidentifikuar është parë të fluturojë mbi shtëpitë tona. Ajo kishte shumë drita dhe gjurmë avulli”.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Shkon për plazh në Dhërmi, ngel pa fjalë kur sheh cfare lexon kjo vajze

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Një djalë kishte shkuar për të pushuar në plazhin e Dhërmiut kur befas ngeli pa fjalë nga skena që i doli para syve.

Pranë tij në çadrën përballë një vajzë bukuroshe ishte duke lexuar një libër. Djali mendoi me vete pozitivisht në kuptimin që sa mirë që ka ende vajza të bukura që lexojnë në plazh, por ky mendim i iku menjëherë sapo lexoi titullin e librit.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Nuk liroi apartamentin në kohë, pronari hedh nga shkallët turisten

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Kjo video tregon momentin shokues kur një turiste shtyhet brutalisht nga shkallët nga i zoti i shtëpisë, që kishte marrë me qira.

Ngjarja në fjalë ndodhi të shtunën në mbrëmje në kryeqytetin holandez të Amsterdamit. Një zënkë mes 4 turistëve të cilët kishin marrë me qira një apartament dhe të zotit të shtëpisë u përshkallëzua duke bërë që qiradhënësi të humbte qetësinë, pasi turistët nuk e liruan ambientin kur duhej.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Bisedon me vetveten? Nuk je ‘i çmendur’ – qe se çfarë do të thotë kjo

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Të gjithë jemi gjendur në situata që të flasim me vetveten. Vetëm që disa këtë e bëjnë mjaft shpesh dhe më shumë.

Kjo ndodh jo vetëm në privatësi të shtëpisë suaj, por edhe derisa jeni duke blerë produkte në dyqane apo duke ecur rrugës.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg