Ushqimi i ndaluar në familjen mbretërore

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-05-2017

0

Hudhra është një ushqim që ndodhet i pranishëm në shumë gatime, apo edhe kosnumohet rëndom nga njerëzit.Disa e kanë të preferuar e disa të tjerë jo për shkak të erës së rëndë.

Por në familjen mbretërore të Britanisë, hudhra është e ndaluar të konsumohet nga të gjithë anëtarët.

Këtë e ka thënë shefja e kuzhinës në pallatin mbretëror, Carolyn Robb, e cila edhe ka publikuar librin e saj të gatimit.

Kjo pasi ata zhvillojnë takime të rëndësishme dhe nuk do të ishte aspak etike që në frymëmarrjen e tyre, të ndihej aroma e hudhrës.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Postoje tek Ngjarjet
  • Facebook
  • Digg

Komentoni këtë kuriozitet