Violina historike që i mbijetoj mbytjes së Titanic!

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-03-2013

0

VIOLINA HISTORIKE QE I MBIJETOJ MBYTJES SE TITANICRreth shtatë vjet analiza i është dashur për të analizuar vërtetësinë e një prej violinave, që mendohej se kishte humbur me mbytjen e “Titanic”. Kjo violinë i përkiste dirigjentit të orkestrës Wallace Hartley dhe ishte realizuar me një dru të veçantë. Ai u gjet kohë më parë në papafingon e një shtëpije në Angli.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Postoje tek Ngjarjet
  • Facebook
  • Digg

Komentoni këtë kuriozitet